על הרבנית אסתר טולידאנו

"את יודעת שאת שווה מליונים? חשבת על זה פעם? אם תאהבי את עצמך ותתמלאי – יהיה לך כוח להיות רעיה ואם ולתת את כל מה שאת יכולה ורוצה לתת להם!"

זו משנתה הסדורה של הרבנית טולידאנו, האישה שהתחילה את חייה אי שם בבלגיה, וצברה אינספור שנות ידע וניסיון בכל תחומי הנפש והתורה, עד להקמת מפעל חייה המרגש בארץ ישראל: המפגש.
האם היו אלו כישוריה שקנו את ליבה של כל מי שפגשה בה? או אולי אופייה החם עם ההומור הבריא? או שהיה זה היחס האישי והנשיאה בעול עם הזולת והאכפתיות הכנה? יש שיאמרו שדווקא עומק והיקף הידע הם סוד קסמה ויש שאמרו שהענווה והדיבור בגובה העינים. כך או אחרת, הרבנית מצליחה למצוא נתיב יחיד במינו לנפשה של כל אישה באשר היא.

הרבנית אסתר טולידאנו, היא מורה בכירה ובעלת תואר ראשון ליהדות, ילידת בלגיה שהתמחתה במקומות שונים בארץ ובחו"ל בתחומי ידע רחבים ומגוונים.
בין תחומי המומחיות של הרבנית: תורת הנפש ע"פ חז"ל, יעוץ נישואין, גישור, הדרכת כלות, הכשרת מדריכות כלות, טיפול רגשי בNLP, רקיחת פרחי באך, הוראה, חינוך מיוחד ופיזיותרפיה.
כיום רוב עיסוקיה הוא בתחום ההדרכת כלות, הכוונה לשידוכים, ייעוץ נישואין, טיפול רגשי, הרצאות בנושא זוגיות ושלום בית, וכן הכשרת מדריכות כלות. לעתים מעבירה הרבנית גם ערבי הפרשת חלה לישועות.
את דרכה בהפצת הטהרה והיהדות החלה הרבנית כבר בצרפת, שם עמדה לימין בעלה בעת ששימש כרב קהילה. יחד הם הפיצו תורה וטהרה ובכך חיזקו את השלום ואת הנאמנות להלכה בבתי היהודים שיופי היהדות עוד לא היה ידוע להם.
לאחר עלייתם ארצה המשיכה הרבנית להיות פעילה בארגון ערכים, ובארגון הידברות שם הצליחה מאוד בסיעתא דישמיא, והיא אחראית לשינוי משמעותי בחייהן של רבות בכל רחבי הארץ. אופייה החם, ההומור, יחד עם האינטלגנציה והעומק השלובים עם הנימוסים האירופאים שלה הם רק חלק מהתכונות שכובשות את לב מאזיניה.

ידיה של הרבנית תמיד מלאות: טיפולים ויעוצים, NLP ופרחי באך, רווקות, כלות ונשואות – לכל ימצאו הזמן והמקום בקליניקה החמימה והמזמינה. הרבנית תצא מגדרה בכדי להעניק לכל אישה בישראל את היחס האישי וההכוונה המדויקת לה.
אם תתפסו את הרבנית טולידאנו לשיחה באידיש עסיסית לא תאמינו שהיא לא שפת האם שלה, וכך גם יקרה אם תשוחחו איתה בפלמית, באנגלית, בעברית, ובצרפתית. וכמו בשפת השיחה, כך גם בשפת הנפש – הרבנית יודעת לדבר עם כל אחת באופן המיוחד לה.
כשרון ההצגה שלה וההומור הכובש, מוסיפים המון לקסם של האשה שמצליחה לעשות את הלא יאומן עם נשים וכלות שמגיעות אליה לייעוץ או להדרכה להכוונה או לעידוד. לעתים היא מרימה אותן ממצבים קשים של עצבות וחרדות, כי את מה שמקצועיות ואהבת ישראל יכולים לחולל… שום כלי אחר לא יכול" אומרת נועה, אחת מתלמידות הקורס שלה.

מה תמצאי פה?